Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkolna dyskoteka na Dzień Chłopaka

Bieg po Uśmiech

 

 

Europejski Rajd Nordic Walking "Bądź aktywny i zdrowy"

Szlakiem Piastów

Gramy w Bowling

Biedroneczki na warsztatach plastycznych

Koncert kolęd i pastorałek w Klubie Szczak

Gramy z WOŚP

Wycieczka do planetarium

Warsztaty Taneczne

Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć

Śniadanie Daje Moc

„Czas na bajkę”

Aktywne Przerwy

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Jaworzna w mini piłce nożnej

MasterChef

Dzień Dziecka

Wiosenna pizza w przedszkolu

Festyn rodzinny

Pola nadziei

Walentynki

Marzycielska Poczta - piszemy listy

Dzień Dyni

Zabawa karnawałowa u przedszkolaków

#SzkołaPamięta

Artykuły

 • #SzkołaPamięta wyróżnione

  #SzkołaPamięta

  Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację aktywności zaplanowano na 28 października 2022 r. – ostatni piątek przed 1 listopada. Przygotowana została wystawka książek ze zbiorów własnych biblioteki, a także gazetka tematyczna. Upamiętniają one akcję z 1 grudnia 1943 roku, która miała na celu rozbicie XX Batalionu Szturmowego Armii Krajowej - niepodległościowej organizacji konspiracyjnej działającej w czasie II wojny światowej w Jaworznie. To wtedy, na terenie naszego miasta, hitlerowscy okupanci prowadzili szeroko zakrojone działania mające na celu rozbicie struktur tej organizacji. Uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej przygotowali gazetki ścienne pod hasłem #SzkołaPamięta. Również w tym dniu młodzież pod opieką szkolnego pedagoga odwiedziła miejsca pamięci, związane z bohaterami, którzy w podziemiu walczyli o lepsze jutro. Zapalili także znicze w innych miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej. Odwiedzili miejsca poświęcone osobom, które ściśle wiążą się z historią naszego miasta. Złożyli hołd pod Pomnikiem Powieszonych Kolejarzy w Szczakowej, Pomnik Bojowników Ruchu Oporu, oraz poznali miejsca poświęcone bohaterskim Jaworznianom. Zapoznali się historią życia i śmierci każdego z nich, m.in. Tadeusza Janikowskiego, Piotra Sośnierza, Piotra i Edwarda Bulgów. Uczniowie odwiedzili cmentarz pechnicki, na którym znajdują się groby naszych lokalnych bohaterów: Bronisława Siekierki, Jana Dudka, Władysława Głowacza, Rudolfa Rożnowskiego, Kazimierza i Mieczysława Kolki, Antoniego Sidełki, Władysława i Zygmunta Gergovichów, Uczniowie porządkowali te miejsca pamięci i zapalali znicze.

  Czytaj Więcej o: #SzkołaPamięta
 • #SzkołaPamięta wyróżnione

  Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem tej inicjatywy było zorganizowanie działań upamiętniających ważne postaci oraz wydarzenia. Kulminację aktywności zaplanowano na 29 października 2021 r. – ostatni piątek przed 1 listopada.
  W bibliotece przygotowana została wystawka książek ze zbiorów własnych biblioteki, a także gazetka tematyczna. Upamiętniają one akcję z 1 grudnia 1943 roku, która miała na celu rozbicie XX Batalionu Szturmowego Armii Krajowej - niepodległościowej organizacji konspiracyjnej działającej w czasie II wojny światowej w Jaworznie. To wtedy, na terenie naszego miasta, hitlerowscy okupanci prowadzili szeroko zakrojone działania mające na celu rozbicie struktur tej organizacji.
  Na godzinach wychowawczych uczniowie zapoznawali się z historią lokalnych bohaterów i przygotowywali plakaty o tej tematyce.
  Uczniowie ze Szkolnej Rady Uczniowskiej przygotowali gazetki ścienne pod hasłem #SzkołaPamięta.

   

  Czytaj Więcej o: #SzkołaPamięta

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-10-30 10:39przez:
Opublikowano:2021-10-30 10:39przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworznie
Odwiedziny:691

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo