Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkolna dyskoteka na Dzień Chłopaka

Bieg po Uśmiech

 

 

Europejski Rajd Nordic Walking "Bądź aktywny i zdrowy"

Szlakiem Piastów

Gramy w Bowling

Biedroneczki na warsztatach plastycznych

Koncert kolęd i pastorałek w Klubie Szczak

Gramy z WOŚP

Wycieczka do planetarium

Warsztaty Taneczne

Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć

Śniadanie Daje Moc

„Czas na bajkę”

Aktywne Przerwy

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Jaworzna w mini piłce nożnej

MasterChef

Dzień Dziecka

Wiosenna pizza w przedszkolu

Festyn rodzinny

Pola nadziei

Walentynki

Marzycielska Poczta - piszemy listy

Dzień Dyni

Zabawa karnawałowa u przedszkolaków

Aktualności

Artykuły

 • Kampania społeczna "Jedyny taki test" wyróżnione

  Tylko ok. 10 – 20% dorosłych Polaków wykonało ten test!

  Co sprawia, że osoby, które rozpoczęły życie seksualne, tak rzadko robią testy w kierunku HIV?

  Odpowiedź jest prosta – wstyd, strach i stereotypy.

  Przekonania, które pokutują w społeczeństwie, że zakażają się INNI, a mnie problem HIV/AIDS NIE DOTYCZY.

  Aby zmienić ten sposób myślenia Krajowe Centrum ds. AIDS, agenda Ministra Zdrowia, rozpoczyna 16 listopada kampanię społeczną #jedynytakitest. Jej celem ma być zachęcanie – w szczególności ludzi młodych – do wykonania, najczęściej po raz pierwszy w życiu, testu na HIV, jako wyrazu troski o własne zdrowie.

  Czytaj Więcej o: Kampania społeczna "Jedyny taki test"
 • Turniej szachowy

  W czwartek 17 listopada odbył się szkolny turniej szachowy. W rozgrywkach wzięło udział 12 uczniów - rocznik 2010 i młodsi. Najlepsza czwórka będzie reprezentowała szkołę w rozgrywkach na szczeblu miejskim i rejonowym. Są to Marek Dudziak z klasy IV, który w turnieju zajął I miejsce z kompletem punktów, II miejsce zajęła Alicja Surowiak z klasy VI, miejsce III zajęła Julia Psiuk z klasy VI, miejsce IV również uczennica klasy VI Noemi Grabowska. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

  Czytaj Więcej o: Turniej szachowy
 • Dzień tolerancji wyróżnione

  16 listopada  obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji.
   
  Uczniowie obejrzeli film edukacyjny , z którego dowiedzieli się czym jest tolerancja, jak ją okazywać. Odpowiedzieli sobie na pytanie, czy bycie odmiennym znaczy, że jest się kimś gorszym. Zaśpiewali również piosenkę Tolerancja. Wiktoria, Leon i Maks wykonali plakaty dotyczące tolerancji.
  Czytaj Więcej o: Dzień tolerancji
 • Pola nadziei 2022

  Naszą szkołę odwiedziła Pani Iwona Pawelec koordynator Jaworznickiego Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta, ktora przeprowadziła prelekcje dla klas V-VIII. Przedstawiła uczniom na czym polega praca w hospicjum oraz opowiedziała jak ogromne znaczenie ma pomoc wolontariuszy, była to cenna lekcja dla wszystkich. Uczniowie przekazali w tym dniu zebrane fundusze na rzecz Hospicjum. Na koniec w ogrodzie szkolnym zostały wspólnie zasadzone cebulki żonkili, które są symbolem nadziei na nowe życie. Już wiosną nasi szkolni wolontariusze przystąpią do akcji "Pola Nadziei"- Bo warto pomagać!

  Czytaj Więcej o: Pola nadziei 2022
 • „Szkoła do hymnu” wyróżnione

  Wzruszająco i doniośle zabrzmiały dziś słowa hymnu Polski zaśpiewanego przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ten sposób w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu” i świętując 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyła się również uroczysta akademia pt. ”Powtórka z historii Polski”, przygotowana przez uczniów klasy czwartej, ich starszych kolegów oraz nauczycieli.
  Czytaj Więcej o: „Szkoła do hymnu”
 • 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości wyróżnione

  W dniu dzisiejszym podczas 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wzięli udział w uroczystościach miejskich. O godz. 9.00 w kolegiacie została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Mieszkańców i Ojczyzny. Następnie uczestnicy wraz z orkiestrą przeszli przed Pomnik Niepodległości, gdzie zostało wygłoszone przemówienie przez Prezydenta Miasta. Przedstawiony został również program artystyczny w wykonaniu artystów ATElier Kultury w Jaworznie. Na koniec pod pomnikiem złożono kwiaty.

  Czytaj Więcej o: 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
 • tajemnice Kopalni Złota w Złotym Stoku wyróżnione

  W dniach 26-28.10.22r. młodzież z naszej szkoły miała okazję zgłębić tajemnice Kopalni Złota w Złotym Stoku. Podczas trzydniowej wycieczki zwiedziliśmy sztolnię Gertruda, podziwialiśmy jedyny w Polsce podziemny wodospad, zaliczyliśmy podziemny spływ łodzią. Nie zabrakło również odrobiny koleżeńskiej rywalizacji podczas nocnej gry terenowej w korytarzach Kopalni, strzelania z łuku i paintballowej broni. Zwiedziliśmy sztolnię ochrową, wyruszyliśmy również na wędrówkę szlakiem biegnącym pobliskimi, malowniczymi wzgórzami. Czerpaliśmy papier, wysłuchaliśmy niezwykle interesującego wykładu w muzeum historii górnictwa. Odwiedziliśmy także średniowieczną osadę górniczą, gdzie ochotnicy mogli spróbować czym była "praca w kieracie" oraz przejść labirynt strachu i Chatę Kata. Mogliśmy poczuć gorączkę Złota podczas płukania Złota i zabawić się w poszukiwaczy skarbów w trakcie zabawy z wykrywaczami metali. Jak się okazało, para naszych uczniów, Adam Gut i Kuba Horwacik, odnaleźli przedwojenną monetę, którą postanowili oddać do muzeum Kopalni otrzymując specjalne podziękowania i certyfikat muzeum! Wszystkim atrakcjom towarzyszyła wspaniała pogoda, a wyjazd okazał się prawdziwą przygodą!

  Czytaj Więcej o: tajemnice Kopalni Złota w Złotym Stoku
 • Dzień Dyni w przedszkolu. wyróżnione

  27 października w grupie „Biedroneczki” odbył się Dzień Dyni. Wszyscy wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Tego dnia przynieśliśmy do przedszkola dynie i ubraliśmy się na kolor pomarańczowy. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń
  i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Dowiedziedzieliśmy się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Przygotowaliśmy wspólnie dyniowe babeczki. Na koniec wykonaliśmy piękne prace plastyczne. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

   

  Czytaj Więcej o: Dzień Dyni w przedszkolu.
 • "Ahoj, przygodo!" wyróżnione

  24 października dzieci z klasy I uczestniczyły w uroczystym Pasowaniu na Ucznia naszej szkoły. Zaprezentowali przedstawienie pt." Ahoj, przygodo!", ponieważ szkoła powinna dzieciom kojarzyć się przede wszystkim z pięknymi i wesołymi przeżyciami! Po uroczystości Pani Dyrektor Malwina Jaksch, miała przyjemność pasować wszystkie dzieci na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Jaworznie. Cała uroczystość była ogromnym przeżyciem dla dzieci oraz rodziców. Gratulujemy Wszystkim uczniom klasy I oraz życzymy wielu szkolnych sukcesów, zdobywania nowych przyjaźni i żeby każdy szkolny dzień był dla nich piękną przygodą!

  Czytaj Więcej o: "Ahoj, przygodo!"

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-08-13 11:54przez:
Opublikowano:2021-08-13 11:54przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworznie
Odwiedziny:2025

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo