Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Szkolna dyskoteka na Dzień Chłopaka

Bieg po Uśmiech

 

 

Europejski Rajd Nordic Walking "Bądź aktywny i zdrowy"

Szlakiem Piastów

Gramy w Bowling

Biedroneczki na warsztatach plastycznych

Koncert kolęd i pastorałek w Klubie Szczak

Gramy z WOŚP

Wycieczka do planetarium

Warsztaty Taneczne

Żeby ciągle zdrowym być muszę wciąż aktywnie żyć

Śniadanie Daje Moc

„Czas na bajkę”

Aktywne Przerwy

Turniej eliminacyjny Mistrzostw Jaworzna w mini piłce nożnej

MasterChef

Dzień Dziecka

Wiosenna pizza w przedszkolu

Festyn rodzinny

Pola nadziei

Walentynki

Marzycielska Poczta - piszemy listy

Dzień Dyni

Zabawa karnawałowa u przedszkolaków

Labolatoria przyszłości

Artykuły

 • Robimy pyszne, zdrowe kanapki wyróżnione

  Podczas zajęć z techniki szóstoklasiści podjęli po raz kolejny wielkie wyzwanie pod hasłem „Robimy pyszne, zdrowe kanapki”. Zdrowa kanapka powinna być stałym elementem zdrowej diety. W końcu kanapki często jemy na śniadanie czy na kolację. Kanapkę bierzemy także do szkoły. Dlatego warto zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty. Z czego powinna się składać zdrowa kanapka dowiedzieli się uczniowie klasy 6 i wypróbowali pomysły na zdrowe kanapki w trakcie zajęć wykorzystując: warzywa, tłuszcze, produkty mleczne, produkty pełnoziarniste, produkty białkowe odzwierzęce, wędliny. Uczniowie poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Po wskazówkach o higienie oraz bezpieczeństwie posługiwania się nożem uczniowie zabrali się do pracy. Następnie odbyła się degustacja kanapek, a zadowolone miny potwierdziły, że najlepiej smakują kanapki zrobione własnoręcznie.

  Czytaj Więcej o: Robimy pyszne, zdrowe kanapki
 • Laborataria z techniki w klasie 4 (drukarka 3D) wyróżnione

  Drukarka 3D – Laboratorium Przyszłości Na zajęciach techniki uczniowie klasy 4 dowiedzieli się czym jest Drukarka 3D, jak jest zbudowana, w jaki sposób działa.  Poznali materiały czyli filamenty z jakich można drukować. Kolejnym etapem lekcji było zapoznanie z oprogramowaniem w jakim można tworzyć projekty, które następnie drukuje się na Drukarce 3D. Wszyscy z ekscytacją wyczekiwali efektu końcowego, podziwiając jak drukarka skrupulatnie drukowała kolejne warstwy. Lekcja bardzo przypadła do gustu uczniom klasy 4 i już nie mogą się doczekać kolejnego projektu. Oto efekty pracy.

  Czytaj Więcej o: Laborataria z techniki w klasie 4 (drukarka 3D)
 • Zajęcia dodatkowe w klasie 6 wyróżnione

  W listopadzie uczniowie klasy 6 uczestniczyli w zajęciach przygotowujących ich do nauki programowania. Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”. Uczniowie poznali zasady łączeniaskładania płytek i możliwości jakie dają. Ponadto realizowali różne projekty w grupach z zastosowaniem zasad zdrowej rywalizacji. Główny cel- z dostępnych płytek stworzyć jak najszybszą maszynę. Zapraszamy do obejrzenia krótkich filmów.

  >>>Klasowe wyścigi<<<

  >>>Pan Dziobak<<<

  Czytaj Więcej o: Zajęcia dodatkowe w klasie 6
 • Zajęcia przeprowadzane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości" wyróżnione

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.
  Do realizacji podstawy programowej dotyczącej bezpieczeństwa na drodze na lekcji techniki w klasie IV wykorzystano narzędzia do konstruowania zakupione z programu Laboratoria Przyszłości.
  Podczas zajęć uczniowie mogli konstruować model roweru według własnego pomysłu.
   
  Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.
  Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz praktycznych umiejętności przez uczniów.
  Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
  Czytaj Więcej o: Zajęcia przeprowadzane z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-21 15:53przez:
Opublikowano:2022-11-21 15:53przez:
Podmiot udostępniający: Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Jaworznie
Odwiedziny:385

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo